درباره ما:

داروخانه دکتر اصیلی، یک داروخانه حقیقی در مشهد است. این داروخانه با پروانه دکتر جواد اصیلی - داروساز و دارای دکتری تخصصی Ph.D فارماکوگنوزی (گیاهان دارویی) - در منطقه شهید آوینی فعالیت می‌کند. تارنمای حاضر، درگاه فروش اینترنتی فرآورده‌های سلامت غیر دارویی این داروخانه است که با مجوز شماره 200877/99 از معاونت غذا و دارو علوم پزشکی مشهد مشغول فعالیت می‌باشد.

دامنه فعالیت ها:

بر اساس ضابطه فروش اینترنتی فرآورده‌های سلامت غیر دارویی در داروخانه (به شماره DMNA-PHM-003 مورخ 1397/06/11) این تارنما به عنوان یک فروشگاه اینترنتی یا داروخانه آنلاین، فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی، مکمل های تغذیه‌ای، شیرخشک، گیاهان دارویی به صورت فرآوری نشده/ دمنوش/ فرآورده طبیعی، سنتی حاوی گیاهان دارویی و ملزومات مصرفی پزشکی که دارای مجوز از سازمان غذا و دارو می‌باشند را عرضه می‌کند.

با توجه به این ضابطه، فروش اینترنتی دارو، از جمله داروهای بدون نسخه، ممنوع می‌باشد. همچنین ارسال دارو توسط پیک به درب منزل نیز تخلف بوده و به هیچ عنوان این عمل در دامنه فعالیت این داروخانه قرار نمی‌گیرد (چه به صورت اینترنتی، تلفنی و یا همکاری با سایر پلتفرم‌های فروش اینترنتی).

اهداف داروخانه اینترنتی دکتر اصیلی:

اصلی‌ترین دلایل ایجاد زیرساخت فروش اینترنتی فرآورده‌های سلامت غیر دارویی توسط داروخانه آنلاین دکتر اصیلی، بر اساس نقشه راه فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران است که شامل موارد زیر می‌شود:

  • ارتقا سطح سواد و آگاهی جامعه و اعمال سیاست‌های ترویجی در زمینه مصرف منطقی و بهینه فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران
  • فرهنگ‌سازی و اصلاح نگرش جامعه نسبت به جایگاه فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران
  • ارتقا جایگاه کشور در کسب سهم 30 درصد ارزش بازار دارویی کشور توسط محصولات تایید شده مبتنی بر فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران با تاکید ویژه بر اقتصاد مقاومتی

از همین رو ما در داروخانه اینترنتی دکتر اصیلی:

  • الف: تاکید ویژه بر عرضه فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل‌های تولید داخلی داریم.
  • ب: بر استان‌های محروم و مناطق کم برخوردار تمرکز کرده‌ایم، به طوریکه که بیش از 90% سفارشات به خارج از شهر مشهد و عمدتا به شهرهای مرزنشین و محروم اختصاص دارد.
  • ج: مسئول فنی و قائم مقام ایشان با ارائه توضیحات تخصصی و مفصل (فقط درباره محصولات و مواردی مانند نحوه مصرف، تداخلات و احتیاط در مصرف) سعی بر افزایش آگاهی مصرف‌کنندگان و اطمینان بخشی دارند.

امیدواریم تلاش‌های ما در داروخانه اینترنتی دکتر اصیلی (مفیدطب) نقشی هرچند کوچک در ارتقاء سطح سلامت جامعه، توسعه اقتصادی و تحقق عدالت در دسترسی به خدمات و محصولات دارویی ایفا کند.